Nieuws
Update Coronacrisis Rypster Merke 2020
Beste leden en donateurs,
Na de presentatie van premier Rutte op 21-4-2020 met het nieuwe beleid betreffende de Coronacrisis, deze nieuwsbrief over de gevolgen van de activiteiten van VvV Sjirk de Wal.
Na lange tijd van spanning over het al dan niet doorgaan van onze Merke, welke gepland stond van 2 t/m 7 juni 2020, is na de nieuwe Corona maatregelen van de overheid toch ook het doek gevallen voor de Rypster Merke 2020. We waren er helemaal klaar voor! Onze diverse commissies binnen VvV Sjirk de Wal hadden een prachtig programma voorbereid en iedereen had er veel zin in om die plannen uit te gaan voeren. Een forse teleurstelling voor iedereen. Toch zijn de voorbereidingen niet geheel voor niets geweest en gaan we proberen de programmering 2020 zoveel mogelijk door te schuiven naar 2021. De Rypster Merke 2021 is in de week van maandag 31 mei t/m zondag 6 juni.
Verder werd het bestuur van VvV Sjirk de Wal 24-4-2020 onaangenaam verrast door een bericht in de Leeuwarder Courant met als titel “Generale voor PC als vervanging van dorpsfeest” op 25 en 26 september. Het bestuur van VvV Sjrk de Wal distantieert zich nadrukkelijk van dit bericht en dit bericht is niet afkomstig van het bestuur. Alles is nog in een verkennende fase, in nauw contact met de KNKB.
Wij hopen dat het Corona virus de komende weken verder wordt terug gedrongen en er verdere versoepeling van de maatregelen mogelijk is. Wij zullen daar snel op reageren.
Blijf gezond en let een beetje op elkaar.
Taeke Spinder Voorzitter VvV SdW
en
Thomas Frijling Voorzitter Stichting VvV SdW
Praktische informatie Rypster Merke 2016
Bij dezen nog even een item met handige informatie; goed om te weten. Bookmark!
Helaas heeft Dronryp al jaren geen geldautomaat meer. Wel kunnen er consumptiemunten gepind (en zelfs bijgepind) worden bij de kassa's bij de feesttent en bij Café De Posthoorn. Dus kom voorbereid naar de Rypster Merke en pin in eigen woonplaats contant geld. De dichtsbijzijnde pinautomaat staat bij onze buren in Menaam.
Zoals ieder jaar is er ook weer discovervoer tijdens de zaterdagavond van de Rypster Merke. De 2 routes:
- Route 1: Menaam, Ingelum, Marsum, Leeuwarden, Jelsum, Cornjum, Britsum, Stiens, Hijum, Hallum, Oudebildtzijl, Oude Leije en Vrouwenparochie;
- Route 2: Bitgummole, Bitgum, Berltsum, St. Annaparochie, St. Jacobiparochie, 'Mooie Paal', Minnertsga, Tzummarum, Oosterbierum, Petersbierum, Sexbierum en Wijnaldum.
De verkoop van de kaartjes vindt plaats bij een aparte kassa bij de feesttent en kosten net als voorgaande jaren € 5,- per stuk. Let op: OP = OP! De bussen vertrekken om 02:30 en 03:30 uur vanaf de tijdelijke haltes aan de Hearewei.
Dan nog een vriendelijk verzoek aan al onze leden om de ledenkaart mee te nemen naar kaatsveld zondag. De controlerende vrijwilligers bij de ingang kennen niet elk afzonderlijk lid persoonlijk. Het tonen van de ledenkaart is bevorderlijk voor de doorstroom bij de ingang en voorkomt ergernissen.
De programmering van de Rypster Merke staat hier, nieuws hier en is er nog veel informatie te vinden op www.rypstermerke.nl, de Facebookpagina's van de Rypster Merke en VvV Sjirk de Wal. En voor de echte snelle updates en het laatste nieuws moet je zijn op Twitter: @sjirkdewal en @RypsterMerke.